Dlaczego Ventus?

Membrana dachowa pełni niezwykle ważną rolę w konstrukcji każdego dachu, ma ona za zadanie zabezpieczyć poddasze i ocieplenie przed zawilgoceniem w wyniku nieszczelności pokrycia dachowego,  a dodatkowo odprowadzić parę wodną z izolacji, jeśli już dojdzie do jej zawilgocenia.  Jej rola jest niezwykle ważna, więc należy się dobrze zastanowić nad wyborem odpowiedniej membrany. Ewentualne błędy w jej doborze, mogą być niezwykle kosztowne i trudne do usunięcia. 
 
Membrana dachowa zwykle składa się z trzech warstw - warstwy funkcyjnej w środku oraz włókniny po obu stronach. Warstwa  funkcyjna lub inaczej film funkcyjny jest najważniejszą częścią membrany,  przepuszcza  wilgoć w postaci pary wodnej, a nie przepuszcza wody w postaci ciekłej. Jest ona niezwykle delikatna, dlatego umieszcza się ją między warstwami włókniny, która ma zabezpieczać przed uszkodzeniami mechanicznymi oraz promieniowaniem UV. Bardzo ważnym czynnikiem jest tutaj surowiec, z którego wyprodukowana jest ta włóknina.
 
Przy produkcji membran Ventus kładziemy szczególny nacisk na jakość surowców, które są używane w procesie produkcji membrany.  Stosujemy surowce wyłącznie wyprodukowane i przebadane w UE, posiadające wszystkie niezbędne atesty i certyfikaty zgodne z najnowszymi normami UE. Pewne i niezmienne źródło pochodzenia surowców pozwala utrzymać i kontrolować bardzo wysoką jakość oferowanego produktu.  Linia produkcyjna membran wytwarza folie z wykorzystaniem najnowocześniejszej technologii ultradźwiękowej, należy do najbardziej zaawansowanych w Europie. Ta najnowsza technologia zapewnia precyzyjne i trwałe połączenie warstw oraz elastyczność folii, a specjalny wzór łączenia warstw gwarantuje większą wytrzymałość na rozerwanie. Wynikiem tego jest otrzymanie membran jednych z najtrwalszych i najmocniejszych na rynku, reprezentujących jednocześnie bardzo wysoką paroprzepuszczalności.

Na każdej etykiecie naszego produktu znajdują się wszystkie najważniejsze parametry folii, takie jak wytrzymałość na rozrywanie, gramatura i współczynnik Sd (oporu dyfuzyjnego). Pozwala to łatwo porównać konkurencyjne membrany i odróżnić produkcję europejską od chińskiej. Niskiej jakości membrany będą charakteryzowały się niską wytrzymałością na rozrywanie przy porównywalnej gramaturze i paroprzepuszczalności. Musimy jednak pamiętać, iż aby membrana mogła spełniać swoją rolę na dachu, musi być przede wszystkim mocna i trwała. Dlatego wśród parametrów folii podajemy na naszych wyrobach również wyniki badać, które zostały przeprowadzone po sztucznych starzeniu folii. Pozwala to w przybliżeniu zbadać jakie parametry będzie miała membrana po kilkunastu czy kilkudziesięciu latach.

Wybierając membranę Ventus macie Państwo pewność, iż dołożono wszelkich starań aby membrana była najwyższej jakości i  sprostała Państwa oczekiwaniom.